Neli-kolm-kaks-üks tööleht
(countdown processing, Jensen & Nickelsen, 2008)
4 uut mõistet, mida õppisin Dihhotoomne ehk must-valge ehk kõik-või-mitte-midagi mõtlemine Ebausklik mõtteviis Introtseptiivne teadlikkus Asketism |
3 uut fakti, mida õppisin Söömishäiretega meeste puhul võib nad jagada kahte gruppi: need, kes tahavad kaalu langetada ehk kõhna keha ja need, kes tahavad kaalu tõsta ehk lihaselist keha. Need naised, kes on arsti juurde pöördunud söömishäire probleemiga, saavad kaks korda rohkem viljakusravi võrreldes toitumishäireteta naistega. Bulimia nervosa korral kogutakse toitu ja siis süüakse seda salaja, aga anorexia nervosa korral paastutakse. |
---|---|
2 küsimust, mis jäid vastuseta
Kas töötavad ämmaemandad on piisavalt pädevad, et tegeleda rasedaga, kel on anamneesis söömishäire või kannatab selle käes raseduse ajalgi?
Kas oleks kasu kampaaniast söömishäirete kohta/vastu vms? Kas see vähendaks häirete esinemissagedust?
|
1 kõige väärtuslikum mõte
Söömishäiretest ei jää puutumata keegi, mistõttu on meie kui inimeste ja tulevaste tervishoiutöötajate ülesandeks märgata probleemi, alati toeks olla ning olla usaldusisikuks vajadusel.
|
- Kursuse toimumise käigus tundsin ennast järjest kindlama söömishäirete teemal.
- Mind üllatas kuivõrd iga ülesandega hakkas mind antud teema rohkem huvitama.
- Mulle meeldis, et pidi palju analüüsima ning looma seoseid, et järeldada midagi.
- Mulle ei meeldinud, et ma ei osanud blogi kasutada ning seda kohandada endale sobivamaks.
- Nüüd ma tean, et söömishäireid võib esineda nii naistel kui ka meestel ning meeste seas on üllatavalt palju söömishäirete käes kannatajaid.
- Nüüd ma oskan märgata võimalike märke, mis võivad viidata söömishäirele või selle välja kujunemisele.
- Ma soovin, et meil oleks olnud aega keskenduda rohkem söömishäiretega meestele ning rasedatele.
- Tahan teada rohkem sellest, kuidas nõustada naisi, kes soovivad rasestuda, kuid kannatavad söömishäire käes ning rasedaid ja sünnitusjärgselt naisi.
- Sain iseenda kohta teada, et huvitun tõsiselt söömishäirete teemast ning tunnen, et kuskil minu sees on näriv hääleke, kes tahaks kunagi koos sellises olukorras olevate inimestega töötada.
- Sain enda kaaslaste kohta teada, et iga üks neist leidis just endale sobiva vaatenurga ülesannete täitmiseks ning iga üht neist huvitas just teatud aspekt teemast.
- Tahan veel öelda, et kursuse läbimine on kindlasti tulevikus kasuks ning äärmiselt huvitav ja mõtlemapanev olnud.